SKONTAKTUJ SIĘ Z PROFESJONALISTĄ:       INFO@KOMINY-SN.PL 
Metody płatności:

KOMINY ZEWNĘTRZNE

Grid List

Set Descending Direction

Produktów: 18

Grid List

Set Descending Direction

Produktów: 18

INSTALACJA: INSTRUKCJE, KTÓRE MUSZĄ BYĆ UWZGLĘDNIONE

Instalacja komina ze stali nierdzewnej to dla klienta bardzo mały wysiłek. Zestaw kominowy ze stali nierdzewnej składa się z kilku części, które ułożone są jedna na drugiej. Przejście przez ścianę jest niezbędne do montażu. To czy wymagane jest przebicie przez dach, zależy od tego, czy komin będzie przechodził prosto przez zadaszenie czy też nie.

W przypadku przebicia przez dach, należy wziąć pod uwagę średnicę komina zgodnie z podaną specyfikacją odległości. Ważne jest, aby nie uruchamiać komina przed uzyskaniem niezbędnych pozwoleń. Część konsumentów ma zainstalowany i podłączony kominek przez specjalistę. Powoduje to błędne przekonanie, że może on być używany natychmiast. Tak jednak nie jest.

Instalacja przez profesjonalistę, konstrukcja i stan kominka, średnica komina, jedna lub podwójna ściana są kryteriami, które bez udzielonego pozwolenia nie mają zastosowania. Ekspert od instalacji nie zastępuje mistrza kominiarskiego. Tylko oni mogą zezwolić na użycie komina. Dopiero po powiadomieniu konsumenta o tej decyzji może on oddać komin do użytku.

Aby uzyskać pozwolenie od mistrza kominiarskiego, cały system kominowy musi posiadać oznaczenie CE. Przepisy te wymagają specjalnej średnicy komina oraz konkretnej odległości od łatwopalnych ścian. Wytyczne poszczególnych krajów różnią się między sobą. Oprócz ścian istnieją również przepisy, dotyczące odległości od innych palnych elementów budynku.

W celu bezproblemowego zatwierdzenia komina, certyfikowane elementy powinny być łatwo dostępne dla mistrza kominiarskiego. Oznacza to, że w miarę możliwości należy unikać trudno dostępnych przestrzeni. Jeśli budynek sąsiaduje z lasem, konieczne jest zwiększenie ochrony przeciw iskrom zapłonowym.

Ewentualne problemy, takie jak na przykład usuwanie dymu, wykrywane są często podczas kontroli. Główną przyczyną słabego ciągu jest zazwyczaj za krótki komin. Błąd ten można jednak łatwo naprawić. Wystarczy dokupić proste, przedłużające, stalowe elementy. Części ze stali nierdzewnej nie są drogie, dlatego nie ma potrzeby obawiać się wysokich kosztów.

Zanim zapadnie decyzja o zakupie, klienci mają pełen podgląd produktów na naszej stronie internetowej. Oprócz dwuściennych kominów ze stali nierdzewnej o różnych średnicach, oferujemy również dopasowane akcesoria, takie jak na przykład osłona przeciwdeszczowa ze stali nierdzewnej, która uniemożliwia opady do środka komina, tym samym przedłużając jego żywotność. Ponadto, fachowi doradcy udzielają szczegółowych porad zainteresowanym klientom oraz dostarczają komin do domu.