SKONTAKTUJ SIĘ Z PROFESJONALISTĄ:       INFO@schornstein-bremen.de

KOMINY IZOLOWANE

ŻADEN Z ZESTAWÓW NIE SPEŁNIA TWOICH OCZEKIWAŃ? NAPISZ LUB ZADZWOŃ, A DOSTOSUJEMY OFERTĘ!

Nasze systemy kominowe dwuścienne ze stali nierdzewnej (kominy izolowane) posiadają certyfikat CE oraz testy TÜV. Nasza oferta obejmuje zarówno kompletne systemy, jak i poszczególne komponenty. Wszystkie kominy ze stali nierdzewnej i pojedyncze części są dwuścienne o wytrzymałości izolacji 25mm z 25-letnią gwarancją. Jako producent, mamy wieloletnie doświadczenie i chętnie doradzimy Państwu przy planowaniu systemu kominowego. Przywiązujemy dużą wagę do naszego serwisu oraz wysokiej jakości wszystkich części. 

Grid List

Set Descending Direction

1-24 of 27

Page:
  1. 1
  2. 2

Grid List

Set Descending Direction

1-24 of 27

Page:
  1. 1
  2. 2

KOMINY ZE STALI NIERDZEWNEJ – PRAKTYCZNE I EKONOMICZNE ROZWIĄZANIE DLA KOMINKA LUB PIECA

Systemy kominowe wykonane ze stali nierdzewnej różnią się od klasycznego zestawu kominowego materiałem. Podczas gdy konwencjonalny komin jest murowany, nasze kominy wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Zastosowanie tego materiału zapobiega kondensacji spalin już wewnątrz komina. Systemy kominowe ze stali nierdzewnej spełniają te same cele co klasyczne warianty kominów: odprowadzanie spalin.

W przeciwieństwie do kominów murowanych, elementy kominów ze stali nierdzewnej są do siebie przykręcane systemem twist-lock, czyli jak „zakrętka”. Instalacja więc jest znacznie łatwiejsza.

Kominki i piece nie mogą być oddawane do eksploatacji bez zatwierdzonych pewnych wymagań. Tylko wtedy, gdy spełniają one wszystkie niezbędne normy, zostaną zatwierdzone jako kominy do odprowadzania spalin. Nasze kominy ze stali nierdzewnej posiadają wszystkie certyfikaty CE oraz testy TÜV. Jako producent dajemy również gwarancję na 25 lat, ponieważ jakość naszych produktów przekonuje konsumentów w całej Unii Europejskiej.

 

RÓŻNORODNE SYSTEMY KOMINOWE ZE STALI NIERDZEWNEJ

Klasyczny system kominowy wywodzi się od starożytnych Rzymian. Budowali oni kominy z cegieł i podobnego materiału. Komin ze stali nierdzewnej jest kolejnym etapem rozwoju tradycyjnego komina murowanego. W dzisiejszym świecie zainteresowani kupujący mają znacznie bardziej zróżnicowany asortyment materiałów. Na ogół, wybór leży pomiędzy jedno- i dwuściennymi kominami. Średnica komina zależy od warunków obszaru zastosowania kominka bądź pieca w przyszłości. W większości przypadków wybierana jest średnica wewnętrzna 150mm. Jeśli do komina podłączonych jest kilka kominków, zwykle stosuje się średnicę większą niż średnica kominka. Przy instalacji zewnętrznej komin powinien być dwuścienny. Podwójna ścianka chroni komin ze stali nierdzewnej przed wpływami środowiska zewnętrzego. Dodatkowo, warstwa izolacyjna wspiera funkcjonowanie kominka. Nasze kominy ze stali nierdzewnej mają grubość materiału 0,5mm i 25mm izolacji.

 

ZALETY KOMINA ZE STALI NIERDZEWNEJ Z SYSTEMEM TWIST-LOCK

 W przeciwieństwie do innych kominów, nasz dwuścienny system kominowy ze stali nierdzewnej posiada kilka istotnych zalet, dlatego też zainteresowanie konsumentów kominem tego typu rośnie. Śruby ryglujące, działające na zasadzie „zakrętki” sprawiają, że łączenie poszczególnych elementów jest niezwykle łatwe. Wszystkie powszechnie używane rodzaje opału, mogą być stosowane do palenia. Elastyczność ta pozwala na indywidualne planowanie w zakresie wykorzystania drewna, pelletu, ropy naftowej i gazu. Istotną zaletą komina ze stali nierdzewnej jest bardzo niski poziom pozostałości procesu spalania. Ponadto, materiał kominka jest szczególnie odporny na tzw. derotację. Czynniki zewnętrzne, takie jak susza i wilgoć nie mogą mieć wpływu na komin ze stali nierdzewnej. Regularna konserwacja systemu kominowego oraz rur zapewnia długą żywotność, a w szczególności zwiększa odporność komina na korozję. Modułowy system składający się z modułowych komponentów umożliwia użytkownikowi zbudowanie zespołu dostosowanego do jego sytuacji wyjściowej. Podsumowując, montaż jest bardzo prosty.

 

INSTALACJA: INSTRUKCJE, KTÓRE MUSZĄ BYĆ UWZGLĘDNIONE

Instalacja komina ze stali nierdzewnej to dla klienta bardzo mały wysiłek. Zestaw kominowy ze stali nierdzewnej składa się z kilku części, które ułożone są jedna na drugiej. Przejście przez ścianę jest niezbędne do montażu. To czy wymagane jest przebicie przez dach, zależy od tego, czy komin będzie przechodził prosto przez zadaszenie czy też nie.

W przypadku przebicia przez dach, należy wziąć pod uwagę średnicę komina zgodnie z podaną specyfikacją odległości. Ważne jest, aby nie uruchamiać komina przed uzyskaniem niezbędnych pozwoleń. Część konsumentów ma zainstalowany i podłączony kominek przez specjalistę. Powoduje to błędne przekonanie, że może on być używany natychmiast. Tak jednak nie jest.

Instalacja przez profesjonalistę, konstrukcja i stan kominka, średnica komina, jedna lub podwójna ściana są kryteriami, które bez udzielonego pozwolenia nie mają zastosowania. Ekspert od instalacji nie zastępuje mistrza kominiarskiego. Tylko oni mogą zezwolić na użycie komina. Dopiero po powiadomieniu konsumenta o tej decyzji może on oddać komin do użytku.

Aby uzyskać pozwolenie od mistrza kominiarskiego, cały system kominowy musi posiadać oznaczenie CE. Przepisy te wymagają specjalnej średnicy komina oraz konkretnej odległości od łatwopalnych ścian. Wytyczne poszczególnych krajów różnią się między sobą. Oprócz ścian istnieją również przepisy, dotyczące odległości od innych palnych elementów budynku.

W celu bezproblemowego zatwierdzenia komina, certyfikowane elementy powinny być łatwo dostępne dla mistrza kominiarskiego. Oznacza to, że w miarę możliwości należy unikać trudno dostępnych przestrzeni. Jeśli budynek sąsiaduje z lasem, konieczne jest zwiększenie ochrony przeciw iskrom zapłonowym.

Ewentualne problemy, takie jak na przykład usuwanie dymu, wykrywane są często podczas kontroli. Główną przyczyną słabego ciągu jest zazwyczaj za krótki komin. Błąd ten można jednak łatwo naprawić. Wystarczy dokupić proste, przedłużające, stalowe elementy. Części ze stali nierdzewnej nie są drogie, dlatego nie ma potrzeby obawiać się wysokich kosztów.

Zanim zapadnie decyzja o zakupie, klienci mają pełen podgląd produktów na naszej stronie internetowej. Oprócz dwuściennych kominów ze stali nierdzewnej o różnych średnicach, oferujemy również dopasowane akcesoria, takie jak na przykład osłona przeciwdeszczowa ze stali nierdzewnej, która uniemożliwia opady do środka komina, tym samym przedłużając jego żywotność. Ponadto, fachowi doradcy udzielają szczegółowych porad zainteresowanym klientom oraz dostarczają komin do domu.