SKONTAKTUJ SIĘ Z PROFESJONALISTĄ:       INFO@KOMINY-SN.PL 
Metody płatności:

RURY KOMINOWE

Grid List

Set Descending Direction

Produktów: 1

Grid List

Set Descending Direction

Produktów: 1

RURY KOMINOWE

Wysokiej jakości rury kominowe bezpośrednio od producenta. Dzięki szczegółowym instrukcjom każdy z naszych przewodów kominowych o średnicy 150mm może być łatwo zainstalowany na Państwa kominie. Jako producent przywiązujemy szczególną wagę do bardzo wysokiej jakości. Każda rura posiada certyfikat CE oraz testy TÜV. Pomożemy Państwu znaleźć odpowiednią:

IDEALNA RURA DO KOMINKA ZE STALI NIERDZEWNEJ

Na zewnątrz pada śnieg. Lodowaty wiatr hula wokół domu. W salonie przed kominkiem siedzą dzieci z filiżankami gorącej czekolady. Dawniej piec stanowił tylko formę ogrzania. W dzisiejszych czasach kominek staje się odrodzeniem luksusu i dekoracji. Modele są nowocześniejsze i optycznie dostosowane do wnętrza. Funkcja jest nadal ta sama: ogrzanie przestrzeni mieszkalnej, tworząc jednocześnie przytulną, przyjemną atmosferę. Spaliny powstałe w wyniku spalania, odprowadzane są z kominka lub pieca na zewnątrz przy pomocy rury. Każda z nich jest malowana w naszym zakładzie metodą senotherm. Oznacza to, że powłoka jest wyjątkowo odporna na wysokie temperatury, a rury zabezpieczone są przed przypaleniem. Jeśli mają Państwo problem z wybraniem właściwej rury kominowej, nasz zespół ekspertów chętnie udzieli Państwu porady.

RURA ODPOWIEDNIA DO KAŻDEGO PIECA

Przewody kominowe lub inaczej rury, kierują powstały w kominie dym, zawierający wiele toksycznych gazów do komina, a tym samym na zewnątrz. Rurę można instalować niezależnie, korzystając z prostych instrukcji obsługi. Wielu klientów preferuje jednak, aby przewód kominowy został zainstalowany przez kominiarza.

HISTORIA OGNISKA DOMOWEGO

W raz ze zmianą statusu komina, zmieniły się jego kształty i modele. Przewody kominowe zostały również ulepszone i wykonywane są z innych materiałów. Wcześniej rury składały się głównie z aluminium lub emalii, ale ponieważ materiały te nie są zbyt ognioodporne i stwarzają wysokie zagrożenie pożarowe, zastąpiono je blachami stalowymi. Emalia jest bardzo atrakcyjna wizualnie, ale nie jest odporna na gorąco, co powoduje pęknięcia, a w następstwie pożary. Dodatkowo, szybko pojawić się mogą uszkodzenia powierzchni, które nie są łatwe do naprawy. Aluminium również nie jest odporne na wysokie temperatury i pozostawia nieestetyczne plamy sadzy.

Przewód kominowy ze stali jest odporny na wysokie temperatury do 400° Celsjusza i jest jeszcze bardziej wytrzymały z powłoką z lakieru senotermicznego. Dzięki warstwie Senotherm możemy również dotknąć przewodu, bez obawy o poparzenia. Nie zostawia plam na ścianach i łatwo jest naprawić drobne uszkodzenia. Rura kominowa wykonana z blachy stalowej emituje również mniej ciepła do pomieszczenia mieszkalnego.

PRZEWODY KOMINOWE DO KOMINÓW JEDNOŚCIENNYCH I DWUŚCIENNYCH ZE STALI NIERDZEWNEJ.

Kominy ze stali nierdzewnej dostępne są w wersjach jedno- i dwuściennych, ale kominy dwuścienne mają więcej zalet. Ściany rur o grubości od 2 do 4mm są, w połączeniu z kominem ze stali nierdzewnej, idealnym rozwiązaniem dla ochrony otoczenia przed pożarem. Komin dwuścienny ze stali nierdzewnej dostępny jest w sklepach specjalistycznych, a także w naszym sklepie internetowym. Długość można dostosować do własnych potrzeb, a średnicę wewnętrzną określić za pomocą obliczeń przekroju poprzecznego.

INSTALACJA POMIĘDZY KOMINKIEM / PIECEM A KOMINEM ZE STALI NIERDZEWNEJ

W celu zamocowania rury kominowej, bardzo często potrzebne jest kolano pomiędzy piecem a rurą. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wszystko czego potrzeba. Do montażu Państwa komina oferujemy niezbędne materiały, pojedyncze elementy, a także całe systemy, aby nic nie stało na przeszkodzie podczas instalacji.

RURY KOMINOWE Z PRZEPUSTNICĄ

Przepustnica to metalowa płyta, która jest już zamontowana w większości przewodów kominowych. Najczęściej znajduje się ona w łuku rury, ale czasami również w odcinkach prostych. Klapa zamykana i otwierana jest ręcznie za pomocą dźwigni nad piecem. Oznacza to, że przekrój poprzeczny przepustnicy jest zwiększony lub zmniejszony o 70%. Jeśli zawór jest otwarty, umożliwiony jest przepływ powietrza do pieca. Jeśli przepustnica jest zamknięta, ciepło pozostaje w piecu na dłużej.

KIEDY PRZEPUSTNICA POWINNA BYĆ OTWARTA A KIEDY ZAMKNIĘTA

Poprzez przepustnicę regulowane są temperatura, spaliny, a także powstawanie płomienia, czas spalania i wydajność. Klapę należy otworzyć tuż przed zapaleniem ognia i dodaniem paliwa. Kiedy na drewnie powstaje odpowiedni płomień i właściwie się pali, przepustnica powinna być zamknięta. Nawet jeśli piec nie jest używany przez dłuższy okres, na przykład latem, przepustnica powinna zostać zamknięta.